Діти в економіці

Рубрику веде Вікторія Ткач

Я рада представити Вам нову рубрику нашого блогу. Вірю в те, що кожен знайде для себе щось цікаве. Погодьтеся, тема варта уваги. 

Економісти: щасливі діти частіше стають заможними

Щастливе дитинство – це найкраща інвестиція в майбутнє нащадків, стверджують науковці.
Щасливі та задоволені своїм життям діти, ставши дорослими, мають більше шансів добре вивчитися та знайти високооплачувану роботу, вирахували економісти з Університетського коледжу Лондону та Уорвікського університету.
Про це повідомляє The Daily Mail.
Такого висновку експерти дійшли, залучивши до дослідження 15 тисяч молодих американців. Оцінюючи рівень їхньої вдоволеності життям за 5-бальною школою, економісти навіть вивели формулу, яка пов’язала щастя та багатство.
Лише 1 додатковий пункт "щастя" у 22 роки сім років по тому приносив респондентові в середньому ще 2 тисячі доларів на рік.
Ці результати доводять, що ключем до успішності людини є її благополуччя в дитинстві. Батьки мусять пам’ятати про це та дбати, щоби атмосфера в родині була емоційно здоровою, наголошує керівник дослідження Жан-Еммануель Де Нів.
Звісно, річ не лише в родині, й не можна забувати про зовнішні чинники, які теж здатні впливати на самовідчуття дитини. Іще дослідники намагалися врахувати такі речі як фізичне здоров’я піддослідних, рівень IQ тощо.

                                                                                                                                                                   

Діти, що голодують, принесуть глобальній економіці $125 млрд збитку - дослідження

Втрати світової економіки від дітей, які недоїдають, складуть $ 125 млрд до 2030 року, підрахували аналітики міжнародної організації Save the Children.

Економічні втрати з'являються через проблеми з навчанням, які переживають діти, що недоїдають. За інформацією організації, з такими проблемами стикаються діти, яким не дісталася потрібна кількість поживних речовин протягом першого року життя. Брак освіти призводить до втрати 20% їхніх можливих доходів.
У дослідженні не зазначається, на ґрунті чого робиться висновок про 20% скорочення доходів у дітей, які голодують, коли вони виростають. Причому зазначено, що падіння може дійти до 66%.
Зазначимо, що дослідження було проведене серед трьох тисяч дітей, які страждають від недоїдання. З'ясувалося, що їхні здібності у математиці на 7% нижче, ніж в однолітків, які повноцінно харчувалися. У вісім років кількість тих із них, хто не вміє прочитати найпростіше речення, вища на 19%.
У Save the Children наголошують, що дитяче недоїдання властиве країнам із традиційною та аграрної економікою, де превалює фізична та низькокваліфікована праця. За інформацією організації, у світі страждає від недоїдання кожна четверта дитина.
Зазначимо, що зараз дефіцит продуктів харчування властивий країнам Азії та Африки. Про проблему голоду регулярно говорять і в ООН. За прогнозами продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), до 2030 року населення Землі зросте від нинішніх семи до дев'яти мільярдів осіб. В організації вважають, що зростання сільськогосподарського виробництва спровокує виснаження водних ресурсів та вирубування лісів.
Раніше повідомлялося, що експерт ООН пророкує Україні шосте місце серед світових експортерів пшениці.
                                                                                                                                                                   
Зверніть увагу! Цікава інформація! 


Українські діти щодня коштують батькам до 10

 мільйонів  лише на хабарі 


Жінки та частково чоловіки України щодня витрачають від 3 до 10 мільйонів гривень на хабарі для вирішення різних питань, пов’язаних з життям та долею їхніх дітей: від пологів і до… «людського ставлення» до дитини в дитсадку.

Про це свідчать результати збору даних у рамках неурядового проекту «Я дала хабар за свою дитину».

Громадські активісти протягом 8 місяців збирали звернення українців про хабарі і встановили, що найчастіше українці нелегально платять за пологи або операції та влаштування дитини в дитячий садок.

Серед освітніх закладів найбільша заявлена сума хабара склала 8 тисяч гривень за влаштування дитини в перший клас Київського ліцею, а найменша – 50 гривень щомісяця – «за людське ставлення до дитини» в столичному дитячому садку.

До речі, згідно з цьогорічним результатом індексу корупції Україна посідає 144 місце зі 176 країн. Такими є результати дослідження, проведеного Transparency International. Так, Україна набрала лише 26 балів зі 100 можливих. Чим нижче бал, тим ближче країна знаходиться до корупційної прірви. 26 балів також отримали Сирія, Папуа-Нова Гвінея, Конго, Еритрея.

                                                                                                                                                                   


  Якщо страждають діти, страждає економіка                                     

Діти - найцінніший ресурс кожної країни. Це правда не тільки з моральної точки зору, але і з економічної. Інвестиції в сферу охорони здоров’я, освіти і дітей – найбільше окупаються країні.





Нове дослідження UNICEF демонструє, у яких країнах ці показники чудові, а де є проблеми.
Дослідження "Добробут дітей у заможних країнах" розглядає умови проживання дітей у США, Канаді і Європі – загалом 29 країнах. На перших сходинках розташувалися країни Західної Європи. Нідерланди на чолі списку. Далі йде Норвегія, Ісландія, Фінляндія, Швеція і Німеччина.
А в аутсайдерах – неочікуваний сюрприз – США – найбільша економіка світу – посідає 26 сходинку рейтингу, а за нею три набагато бідніші країни – Литва, Латвія і Румунія. Франція і Велика Британія десь в середині.
У дослідженні аналізується добробут дітей з точки зору матеріальних умов проживання, здоров’я і безпеки, освіти, ризикового оточення, зокрема продажу алкоголю, і фізичних можливостей.
І хоча дослідження стосується лише обмеженої кількості країн, інші держави також мають звернути на нього увагу, щоб проаналізувати добробут власних дітей.
Найбільш кричущою є прірва між північною Європою і США. Північноєвропейські країни, як правило, матеріально допомагають сім’ям, в яких є діти, щоб забезпечити їх гідний розвиток.
Вони також запроваджують соціальні програми з метою підтримки діяльності садочків, ясельних груп і початкової освіти. До того ж всі діти забезпечені ефективним медичним страхуванням.
США з їх розвиненою індивідуалістською ідеологією вільного ринку, зовсім протилежні. Сім’ї майже не отримують матеріальної підтримки. Урядові програми націлені на підтримку безпеки, але політики не зацікавлені вирішувати проблеми бідних, адже голоси бідних майже не впливають на результати бідних, і вони не дають грошей на дорогі передвиборчі програми.
Насправді, практика показує, що американські політики найчастіше слухають радників, що відстоюють інтереси багатіїв, тож соціальні програми страждають, відповідно, і бідні також.
Різниця між країнами із соціальною демократією і США чітко проявляється в різних аспектах. У країнах із соціальною демократією 10% дітей зростають у відносній бідності. У США ця цифра перевищує 20%.
Американські діти частіше страждають від недостатньої ваги у дитинстві, яка призводить до коротшої тривалості життя. Також у США багато підлітків із надлишковою вагою, і велика кількість вагітностей у підлітковому віці. На тисячу дівчат у віці 15-19 років доводиться близько 35 пологів. У північних країнах Європи – менше десяти.
У США діти більше відкриті до жорстокості у суспільстві, ніж діти інших країн. Це не дивно, але дуже непокоїть, тому що це є найбільшою загрозою для їхньої психіки, емоційного стану і розумового розвитку. Рівень самогубств у США приблизно вп’ятеро вищий за країни Північної Європи.
Цікавим моментом у дослідженні UNICEF є те, що зараз називають "суб’єктивний добробут". Це означає безпосередньо спитати людину, про те, як вона себе почуває. Останнім часом було проведено багато опитувань дорослих. Але жодні дослідження не охоплювали дітей.
Тож, опитування показало, що діти у Європі зазвичай задоволені тим, як вони живуть. Дітей попросили оцінити своє "задоволення життям" за 11 бальною шкалою. У Нідерландах 95% дітей оцінило своє життя у 6 і вище.
У США цей відсоток нижчий – 84%. Це сильно залежало від того, як діти спілкуються зі своїми батьками і однолітками. Вісімдесят відсотків голландських дітей охарактеризували своїх однокласників як "добрих і готових підставити плече", і лише 56% американців зробили так само.
Ціна для Америки, яка дозволяє дітям зростати у бідності, поганих умовах для здоров’я, поганих школах і домашніх умовах, буде приголомшливою. Величезна кількість дітей потім опиняється у тюрмах, особливо це актуально для небілих сімей.
Навіть ті, кому вдається оминути тюрму, залишаються без роботи і не мають навичок, достатніх для того, щоб знайти пристойну роботу.
Американці потрапили до цією пастки помилок частково через свою довгу історію з расизмом, і через недоречну віру в "міцний індивідуалізм". Наприклад, деякі сім’ї не користуються держаною допомогою для освіти, тому що вважають, що сплачені ними податки неправильно розподіляться між бідними небілими учнями.
Втім, в результаті програють всі. Школи недопрацьовують, бідність лишається високою, безробіття і злочини дорого коштують американській економіці.
Дані UNICEF вражаючі. Високі національні доходи не запорука нормального добробуту дітей. Держави, які міцно вірять у рівні можливості для усіх дітей, які готові витрачати на це бюджетні гроші – в результаті виявляються праві.
Всі країни мають порівняти ситуацію всередині країни з тим, що показало дослідження, і покращити програми для підтримки добробуту дітей. Нічого не важить більше для суспільства, ніж майбутнє здоров’я і процвітання нації.
Джеффрі Д. Сакс - професор економіки, директор Інституту Землі при Колумбійському університеті. Є спеціальним радником Генерального секретаря з Цілей розвитку тисячоліття в Організації Об'єднаних Націй.
                                                                                                                                                                   

Діти в Україні  

Здобуття Україною незалежності та зростання економіки країни спричинили певні досягнення в інтересах дітей. Рівень дитячої смертності з 1991 року скоротився наполовину. У 2001 році країна прийняла першу національну програму з попередження передачі ВІЛ від матері до дити-ни. За період 2001-2009 рр. така передача зменшилася на дві третини. У 2011 році було створено інститут Уповноваженого Президента України з прав дитини.
Проте, перехід від економіки централізованого планування до вільного ринку призвів також до зростання безробіття та соціальної нерівності – факторів, які негативно впливають на дітей, особливо в наслідок послаблення державної системи соціального забезпечення. Розрив між багатими та бідними розширюється. Рівень безробіття зростає, особливо у сільській місцевості. Одинокі батьки та сім’ї з більше ніж однією дитиною опинилися в дуже складних обставинах.

Головні проблеми дітей в Україні

Намагаючись зупинити цю негативну тенденцію, уряд у 2011 році розпочав реформування системи соціальної підтримки дітей та родин в Україні . Проте на шляху здорового розвитку дітей України є ще багато проблем.


  • Початок життя для багатьох дітей не є добрим через відсутність у їхніх батьків знань про догляд і розвиток у ранньому дитинстві, застарілу систему охорони здоров’я та не відрегульовану законодавчо рекламу замінників грудного молока й інших потенційно шкідливих продуктів. Лише вісімнадцять відсотків матерів у перші півроку годують своїх дітей виключно груддю. Щороку за оцінками експертів 80 відсотків новонароджених, не захищені від йододефіцитних захворювань, що спричинені нестачею йоду в раціоні їхніх матерів у період вагітності та в їхньому власному раціоні в перші роки життя. Коли діти стають підлітками, вони зустрічаються з новими викликами для їхнього здоров’я у формі наркотиків, алкоголю, тютюну та незахищеного сексу.
  • Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі. Поширеність ВІЛ серед дорослого населення в Україні є найвищою серед усіх країн Європи та Центральної Азії. Починаючи з 2001 року кількість нових випадків ВІЛ, що виявляються в країні щороку, подвоїлася. Станом 2010 рік ВІЛ-інфікованими є 1,1 відсотка дорослого населення. Вісімдесят відсотків з них – молодь. Хоча головною причиною передачі інфекції є спільне користування голок споживачами ін’єкційних наркотиків, проте зараз ВІЛ швидко поширюється взагалі серед молодого населення через незахищені статеві стосунки. Як наслідок, дедалі більше дітей народжується з ВІЛ. Кількість інфікованих вагітних жінок за останні п’ять років зросла вдвічі. У центрі ВІЛ-епідемії в Україні – неповнолітні з груп найвищого ризику. Досі приділяється мало уваги забезпеченню їхнього доступу до медичних і соціальних послуг. У 2004 році в Одесі було перевірено на ВІЛ 29 дітей, що живуть на вулиці. У двадцяти з них був виявлений ВІЛ.
  • Догляд і лікування дітей та сімей, уражених ВІЛ/СНІДом, недостатні. З 1995 по 2012 рік у ВІЛ позитивних матерів народилося 32 504 дітей; З них 21 916 мають негативний статус; ще 6 735 малюків у віці до 18 місяців очікують на підтвердженя свого статусу, а 2 814 – ВІЛ позитивні. У 752 дітей розвинувся СНІД, а 287 померло від захворювань, зумовлених СНІДом.

    Більшіть дітей з позитивним ВІЛ-статусом народжується у соціально неблагополучних, молодих  родинах, де 85 відсотків батьків – це особи молодше 30 років. Десять відсотків позитивних матерів відмовляютсья від своїх дітей, і ті потрапляють до державних дитячих закладів. Недостатній рівень знань про ВІЛ/СНІД як серед загального населення, так і серед піклувальників породжує страх та стигматизацію людей, які живуть з ВІЛ й призводить до порушення прав позитивних дітей. Існують численні приклади дискримінації дітей, які живуть з ВІЛ. Найчастіше їм не просто дозволяють відвідувати дитячі садки або школи, нехтують ними та ізолюють від інших дітей.
  • З вісьми мільйонів українських дітей близько 96,000 живуть у державних інтернатних закладах– дитячих будинках, школах-інтернатах і притулках. Бідність сімей, безробіття, алкоголізм і споживання наркотиків – головні причини того, що батьки відмовляються від дітей. Тисячі дітей тікають від насильства, що панує в них удома. Вони знаходять притулок на вулицях, де ризикують заразитися туберкульозом і ВІЛ через споживання ін’єкційних наркотиків. Багато дітей втікають з домівок, тому що вони залишені самі, а батьки виїхали за кордон у пошуках роботи. 
  • Створення системи ювенальної юстиції, що орієнтована на профілактику злочинів серед неповнолітніх, є комплексною проблемою. Досі не немає ані спеціальних ювенальних судів у справах неповнолітніх, недостатня кількість спеціально підготовлених суддів, прокурорів та адвокатів, які б займалися дітьми, що перебувають у конфлікті з законом. Замість цього більшість правопорушників направляються в колонії, після чого шанси на реінтеграцію у суспільство низькі. Мало приділяється уваги основоположним соціальним факторам, що в першу чергу штовхають неповнолітніх на конфлікт з законом.
  • Україна – одне з джерел для торгівлі людьми. Хоча справжній масштаб цієї проблеми невідомий, дані Міжнародної організації з міграції засвідчують, що велика кількість жертв торгівлі людьми – це молоді жінки, а менша частина – діти з сімей з низьким рівнем доходів, яких продають з метою сексуальної експлуатації чи примусової праці. Діти, від яких відмовилися батьки, особливо ризикують стати жертвами торговців людьми.

Немає коментарів:

Дописати коментар